Zastosowanie rozdrabniaczy do tworzyw sztucznych
Po co rozdrabniać tworzywa?
Proces ten ma dwa główne cele. Po pierwsze – pozwala wygodnie składować duże ilości zużytego surowca. Po drugie – przygotowuje go wstępnie do dalszego procesu przetwarzania.
Dzięki zastosowaniu rozdrabniaczy, odpady polimerowe mogą zostać wykorzystane do produkcji nowych materiałów. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić na produkcji nowego materiału, ale również zadbać o środowisko, zmniejszając ilość dwutlenku węgla potrzebnego do jego produkcji.
Jak działa rozdrabniacz?
To urządzenie wyposażone w specjalną komorę do rozdrabniania, wykonaną z wytrzymałych materiałów o grubych ściankach. W komorze pracują wirniki i noże, które odpowiadają za rozdrobnienie materiału wejściowego do pożądanych rozmiarów. Rozdrabniacze sterowane są za pomocą elektronicznego panelu, gdzie programuje się parametry ich pracy. Mogą posłużyć nie tylko do rozdrabniania tworzyw sztucznych, ale także innego materiału stałego, jak np. e-odpady, metal, drewno, zużyte opony itp.
Rozdrabniacz – Shredder – Kruszarka
Produkowane są rozdrabniacze jednowałowe , dwuwałowe , a także czterowałowe o szerokim spektrum zastosowań. Urządzenia typu Shredder są stosowane w wielu gałęziach przemysłu, jednak najczęściej wykorzystuje się je do rozdrabniania takich materiałów, jak np.: odpady komunalne, odpady budowlane, szkło, ceramika, papier, karton, drewno, plastik, substancje organiczne, tkaniny, opony, aluminium, metal, złom elektryczny i elektroniczny, baterie i akumulatory, silniki samochodowe itp.
Dzięki zastosowaniu rozdrabniaczy i kruszarek, możemy nie tylko tworzyć linie do recyklingu, ale także zmniejszyć koszty związane ze składowaniem i utylizacją zużytych materiałów.