Czyściwo przemysłowe. Niezastąpiony produkt z recyklingu.
Potęga recyklingu wciąż nie jest wystarczająco doceniana.
Coraz więcej ludzi jest świadomych tego, jak ważne jest odpowiednie segregowanie śmieci, jednak mało kto wie, ile dzięki niemu zyskujemy. Nie tylko chronimy środowisko, w którym żyjemy, ale też zyskujemy produkty, które stają się niezastąpione w wielu branżach.
Czyściwo przemysłowe – co to?
Czyściwo przemysłowe, jak sama nazwa wskazuje, służy do czyszczenia. Czym różni się ono od zwykłych papierowych ręczniczków lub szmatek? Otóż tym, że jest od nich o wiele skuteczniejsze. Czyściwo bowiem świetnie radzi sobie ze sprzątaniem tłustych substancji, takich jak oleje czy smary. Jest więc niezastąpione w różnego rodzaj fabrykach, warsztatach i laboratoriach. Czyściwo jest produktem jednorazowym, który po użyciu wyrzuca się. Jest więc ekologiczne nie tylko dlatego, że pochodzi z recyklingu, ale również dlatego, że nie wymaga używania detergentów do prania. Czyściwem da się szybko osuszyć ręce, przetrzeć blaty i posadzki z wody. Można go używać ze środkami chemicznymi. Specjalne, niepylące rodzaje czyściwa są często użytkowane w zakładach gastronomicznych, które mają zaostrzone higieniczne wymogi.
Produkt z recyklingu
Jak produkuje się czyściwo? Produkuje się je ze starych ubrań i pościeli, w grę wchodzi recykling tworzyw sztucznych. Maszyny do recyklingu oddzielają wszelkie twarde elementy, takie jak guziki, suwaki czy ozdoby, aby czyściwo było miękkie i w miarę możliwości gładkie. Najdroższe czyściwa to te, które zostały wyprodukowane z czystej bawełny. Jest bowiem delikatne i niezwykle chłonne. Jednak czyściwa z domieszkami tworzyw sztucznych są równie potrzebne w przemyśle. Służą do mycia mniej delikatnych powierzchni, takich jak posadzki, czy solidne maszyny przemysłowe. Czyściwa z większą domieszką sztucznych tkanin są oczywiście odpowiednio tańsze. Czyściwo przemysłowe jest świetnym przykładem tego, jak produkt z recyklingu może okazać się lepszym narzędziem do pracy niż produkty nowe, które dopiero co zjechały z taśmy produkcyjnej.