Co można kruszyć w shredderach?
Kruszarka do tworzyw sztucznych, inaczej shredder, przerabia odpady na mniejsze elementy o zbliżonym kształcie. Jakie dokładnie materiały można przetworzyć w tej maszynie? Odpowiadamy w artykule.
Czy kruszarka do tworzyw sztucznych rozdrobni inne materiały?
Zastosowanie kruszarek do tworzyw sztucznych jest bardzo szerokie. Za ich pomocą rozdrabnia się elementy wykonane z m.in. polietylenu (PE), polipropylenu (PP), polichlorku winylu (PCV), politereftalanu etylenu (PET) i kopolimeru akrylonitrylo-butadieno-styrenowego (ABS).
Należy podkreślić, że w nowoczesnych kruszarkach do plastiku można poddać obróbce wiele innych materiałów, nie tylko same tworzywa sztuczne. Znajdujące się w naszej ofercie rozdrabniacze doskonale radzą sobie z metalem, ceramiką, papierem, drewnem czy szkłem.
Kruszarki do tworzyw sztucznych to urządzenia uniwersalne, w których z powodzeniem można przetwarzać różnego rodzaju odpady budowlane czy poprodukcyjne. Używa się ich do rozdrabniania butelek, plastikowych opakowań, folii, taśm, rur, beczek, palet, opon, karoserii samochodowej czy sprzętu elektronicznego i AGD.
Jakiej wielkości materiały można skruszyć w rozdrabniaczu do tworzyw?
Dostępnych jest wiele rodzajów kruszarek do tworzyw sztucznych. W zależności od rozwiązań konstrukcyjnych są przystosowane do pracy z obiektami zróżnicowanymi pod względem gabarytów, kształtu, twardości i gęstości.
Wybierając rozdrabniacz do plastiku, trzeba zdecydować, czy potrzebny jest model jedno-, dwu- czy może czterowałowy. Kruszarka jednowałowa nadaje się do mniejszych materiałów. Dwuwałowa sprawdzi się w przypadku twardszych odpadów, np. sprzętu elektronicznego czy palet. Kruszarka do tworzyw sztucznych w wersji czterowałowej zalecana jest do elementów cechujących się największymi rozmiarami i twardością.